Naktsputnu auditorija, kas pati vēlas radīt saturu. «Mediji jaunatnei» diskusijas apskats

16:54 Unknown 0 RAKSTA


Medijiem ir jāpielāgojas jaunajai, mainīgajai informācijas tehnoloģiju un digitālās vides realitātei, ja tie vēlas sasniegt jauniešu auditoriju. Tas ir viens no secinājumiem, kas izskanēja FEJS Latvija 9. februārī rīkotajā diskusijā “Mediji jaunatnei”. Savās pārdomās un novērojumos par jauniešu paradumiem patērējot informāciju un mediju saturu dalījās radio "Pieci.lv" satura redaktore Anna Platpīre un ''Drošs internets'' centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.


“Viens no desmit jauniešiem naktī ceļas, lai pārbaudītu savu telefonu,” sarunu ar faktu sāka Valdmane. Arī Platpīre šim konstatējumam piekrita, minot piemēru, kad radio "Pieci.lv" mācību gada noslēgumā rīkotajā akcijā izdevās pulcēt sociālajos tīklos negaidīti lielu auditoriju. No to radusies atziņa, ka jaunieši nedzīvo pēc tradicionālā darba laika, bet kļūst visaktīvākie tieši vakara un arī nakts stundās.

Kā runāt par būtiskām aktualitātēm valstī, pasniedzot tās jauniešiem uzrunājošā formā? Diskusija izvērsās, kad radio "Pieci.lv" pārstāve minēja piemēru, dziesmu “Mans prezidents”, kas tapa ar mērķi informēt jauniešus par 2015. gada prezidenta vēlēšanām Latvijā. “Protams, mums bija vēl citi veidi, kā mēs par to stāstījām, bet, noklausoties šo dziesmu, jaunietis vismaz uzzina kaut ko vairāk par Bērziņu, Vairu,” Platpīre norādīja.

Sarunā iesaistījās arī diskusijas apmeklētāji, jautājot ekspertēm par to, ko tās domā par jauniešu vēlmi un centieniem pašiem veidot saturu. Viņas vienojās atbildē, ka šīs tendences attīstība ir nenovēršama. Kā atzina Valdmane: "Mēs esam līdzautori mediju saturam, paši radam vidi, kurā esam."

FEJS Latvija izsaka pateicību abām diskusijas dalībniecēm, apmeklētājiem, diskusijas moderētājam Stanislavam Lopatinskim un kafejnīcai “Buberts” par viesmīlību!

Foto: Sarmīte Gaidule