Aizvadīta diskusija “Vērtību maiņa un izaicinājumi mūsdienu mediju vidē” un ievēlēta jaunā valde

13:22 Unknown 0 RAKSTAViens no mūsdienu žurnālistikas lielākajiem izaicinājumiem ir post-patiesība, kā arī pazudusi “veselīgā sazobe” starp mediju un politisko vidi. Tomēr, neatkarīgi no vērtību vai tehnoloģiskajām pārmaiņām mediju vidē, žurnālistikai ir vieta aktīvā un demokrātiskā sabiedrībā.

Tā sprieda Latvijas Televīzijas žurnālists Gundars Rēders, Delfi.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš un Latvijas Radio žurnāliste un laika ziņu diktore Latvijas Televīzijā Daira Zīle FEJS Latvija organizētajā diskusijā “Vērtību maiņa un izaicinājumi mūsdienu mediju vidē”, kas 14. decembrī notika Eiropas Savienības mājā.

Interneta mediju satura kvalitātei augot un mediju telpai līdz ar lasītāju paradumiem mainoties, jaunajiem žurnālistiem, papildus visdažādāko mediju tehnoloģiju apguvei, noteikumi paliek tie paši vecie - nākt ar savām idejām un ieguldīt darbu “laukuma tveršanā”. Diskusijas laikā Ingus Bērziņš aicināja: "No ğimenes saieta jāiziet ārā ar 10 melnraksta idejām.”

Arī FEJS Latvija ir notikušas pārmaiņas, kurām sekos jaunas idejas - pēc 14. decembra diskusijas biedru sapulcē tika ievēlēta organizācijas jaunā valde - Valdes priekšsēdētāja Dinija Jemeļjanova, Priekšsēdētājas vietniece Marta Sondare, Starptautisko attiecību vadītāja Lote Lārmane, Sabiedrisko attiecību vadītāja Sarmīte Gaidule un Mārketinga daļas vadītāja Arta Avena. Jaunā valde cer arī turpmāk palīdzēt jaunajiem žurnālistiem apgūt jaunas prasmes un “tvert laukumu”, lai veicinātu Latvijas mediju vides izaugsmi.

Paldies Gundaram Rēderam, Ingum Bērziņam un Dairai Zīlei par dalību diskusijā, kā arī Eiropas Savienības mājai par telpu un uzkodu nodrošināšanu. Paldies vecajai FEJS Latvija valdei par darbu.