Datu žurnālistikas hakatons

22:11 FEJS 0 RAKSTA

Piesakies Starptautiskajai atvērto datu dienai veltītam Datu žurnālistikas hakatonam, kas norisināsies š.g. 5. martā, Rīgā! Šogad tas vērsts uz datos balstītu stāstu atklāšanu. Ja esi žurnālists vai programmētājs, līdz 23. februārim piesaki savu dalību un vienas dienas laikā iegūsti jaunas prasmes un zināšanas, komandās strādājot pie nozīmīgu datos balstītu stāstu atklāšanas.

Pieteikšanās forma: http://www.meetup.com/opendata-latvia/events/228730789/


Hakatona rezultāts var būt gan datu analīzes rezultātā iegūta ziņa, vizualizācija vai interaktīva tiešsaistes lietotne, kas uz Latvijas publiskajiem datiem ļauj paraudzīties no jauna skatu punkta. Līdzīgi līdz šim īstenoti projekti ir interaktīva karte par Latvijas pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem, kā arī interaktīvas kartes par to, kurās Latvijas pašvaldību skolās saimnieko firmas un kur - pati skola/pašvaldība nodrošina ēdināšanu.

Hakatona laikā būs iespēja strādāt gan ar pašlaik publiski pieejamiem datiem (saraksts pieejams šeit), gan ar datiem, ko dalībnieki ieguvuši paši. Hakatona rīkotāju apkopotie dati ļauj pētīt tādas tēmas kā izglītība, demogrāfija, ekonomika, publiskā pārvalde, Latvijas reģioni un partiju finanses.

Plānots, ka izstrādātie stāsti tiks publicēti kādā no haktonu atbalstošajiem medijiem, kā arī prezentēti Latvijas žurnālistu asociācijas gada balvas laikā š.g. 19. martā.

Hakatonu rīko School of Data Latvia sadarbībā ar Open Data Latvia un Re:Baltica. To atbalsta SIA Infogram, Delfi.lv, FEJS Latvija un Lursoft. Piedalīšanās hakatonā ir bez maksas.

Starptautiskā atvērto datu diena ir nevalstiskās organizācijas Open Knowledge iniciēts pasākums, kas šogad notiks aptuveni 150 vietās visā pasaulē. Tās mērķis ir pulcēt pilsonisko sabiedrību, lai, strādājot ar publiskajiem datiem, radītu interaktīvas lietotnes, vizualizācijas, pētījumus, tā radot atbalstu atvērto datu idejas ieviešanai vietējās, reģionālajās un nacionālajās valdībās.

Hakatons ir pasākuma formāts, ko plāši izmanto informācijas tehnoloģiju un digitālās žurnālistikas (Computer Assisted Reporting), tai skaitā datu žurnālistikas, nozares. Tas paredz komandu darbu, kura laikā tiek izmantota programmētāju palīdzība radot jaunus digitālus produktus.