Aicinām piedalīties apmācībās par miera žurnālistiku

13:52 FEJS 0 RAKSTA

European Youth Press sadarbībā ar vairākām organizācijām, tostarp FEJS Latvija, septembra nogalē rīko nedēļu ilgas apmācības Berlīnē, kuru mērķis ir tā dalībniekus iepazīstināt ar pašu nozīmīgāko konfliktu atspoguļošanā, atvieglotu ziņošanu par konfliktiem plašākai sabiedrībai. Projekta mērķis ir palīdzēt žurnālistiem izvairīties no stereotipiem, aizspriedumiem un konflikta situācijy saasināšanas.

Apmācību apraksts

Rethinking Journalism ir 7 dienu ilgs apmācību treniņš par miera žurnālistiku un konflikta atspoguļošanu medijos, kas norisināsies Berlīnē, Vācijā 14.-21. septembrī. Projektā piedalīsies 32 jauni žurnālisti un mediju jomā strādājošie no Eiropas, Tuvajiem Austrumiem, Ziemeļāfrikas. Projektu organizē European Youth Press sadarbībā ar Youthpress Germany, FEJS Latvija, Youthpress Austria, Media Association for Peace Lebanon, AJMEC Tunisia un ONAuBiH Bosnia and Herzegovina.

Šī treniņa mērķis ir dalībniekus iepazīstināt ar galvenajiem priekštatiem par konflikta un miera žurnālistiku, lai atvieglotu ziņošanu par konfliktiem un dažādu interešu pārstāvēšanu plašākā sabiedrībā. Tas palīdz žurnālistiem izvairīties no stereotipiem, aizpriedumiem un konflikta situācijas saasināšanos. Projekta veidotāji vēlas vērst uzmanību uz brīvas, neatkarīgas žurnālistikas un padziļinātas ziņošanas nozīmību.

Apmācības laikā dalībnieki analizēs esošās ziņas un reportāžas par konfliktiem un raksturos redzamās tendences šī brīža konflikta atspoguļošanā. Viņi debatēs par to, kādam jābūt balansam starp žurnālistikas ētiku un konflikta attēlošanu. Dalībniekiem būs iespēja mācīties vienam no otra, kā arī no ekspertiem, kuriem ir liela pieredze strādājot konflikta zonās. Papildinot apmācības teorētiskos aspektus, dalībnieki mazās grupās veidos ziņas online žurnālam, kas būs vēlāk publicēts un izplatīts caur European Youth Press tīklu, sasniedzot apmēram 60,000 jauno žurnālistu auditoriju Eiropā un kaimiņu reģionos.

Kas var pieteikties?

Mēs meklējam dalībniekus, kas ir rezidenti no Latvijas, Vācijas, Austrijas, Bosnijas un Hercegovinas, Tunisijas, Ēģiptes un Libānas, un ir vecumā no 18 līdz 35 gadiem. Dalībniekam ir jābūt ar labām angļu valodas zināšanām un iespējai tās pierādīt ar vidusskolas/universitātes/valodas kursu sertifikātu vai ar kopiju no izietajiem angļu valodas kursiem.

Kanditātiem ir jābūt interesei par piedāvāto apmācības tēmu un žurnālistikas vai komunikāciju zinātnes studentam un/vai ar pieredzi žurnālistikā. Viņiem jābūt motivētiem strādāt ar jauniem, dažādu tautību cilvēkiem.

Kas tiek piedāvāts?

-    Vienas nedēļas apmācības par miera un konflikta žurnālistiku, kas norisināsies Berlīnē. Dzīvošanas izmaksas tiks pilnīgi atmaksātas, kā arī ceļošanas izdevumi tiks segti atkarībā no iepriekš noteiktās summas, kas paredzēta konkrētai valstij, 4-6 nedēļu laikā pēc apmācībām.
-     Dziļas teorētiskās un prakstiskās zināšanas par konflikta atspoguļošanu medijos no ekspertiem un apmācītājiem
-     Iespēja sadarboties ar jauniem, mediju vidē ieinteresētiem un strādājošiem cilvēkiem no dažādām valstīm
-     Piedalīties online žurnāla izveidē (aptuveni 60,000 cilvēku mērķauditorija) internacionālā vidē

Kā pieteikties?

Lūdzu nosūtiet savu CV (ne garāku par vienu A4 lapu) un motivācijas vēstuli, kurā norādiet, kāpēc jūs esat ieinteresēts šajā apmācības tēmā un kāpēc jūs būtu jāizvēlās. Lūdzu, iekļaujiet divus (2) piemērus no jūsu žurnālistikas darba (kā linku vai pielikumu), piemēram, rakstus, TV reportāžas vai blogu.

Pieteikties var līdz 2014.gada 24. jūlijam (23.59 CET). Pieteikumu ir jānosūta uz: applications@youthpress.org. Pie e-pasta tēmas norādiet Application Rethinking Journalism [+JŪSU VALSTS].


Ja vēlaties precizēt informāciju, sazinieties ar projekta koordinatori Annu Sarasti (a.saraste@youthpress.org).