Aicinām uz tikšanos ar fotožurnālistu Zivu Korenu

12:12 FEJS 0 RAKSTA

Žurnālistikas studentu forums FEJS Latvija un Annas Lindes fonda Latvijas tīkls aicina visus interesentus uz tikšanos ar godalgoto izraēliešu preses fotogrāfu Zivu Korenu Eiropas Savienības mājā 4.martā pulksten 11.00. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai uzklausīt viesa stāstījumu par viņa fotografēšanas pieredzi un panākumiem, bet arī uzdot interesējošus jautājumus un iesaistīties diskusijā par fotografēšanas nozīmi žurnālistikā mūsdienās un stāsta veidošanas iespējām šajā formātā.

Z. Korena dokumentālās fotogrāfijas projekti galvenokārt skar humanitāro jomu kā Izraēlā, tā citviet pasaulē. Viņš ir dokumentējis izraēliešu-palestīniešu konfliktu, atspoguļojis nabadzības problēmas, cunami Dienvidaustrumāzijā, zemestrīci Haiti, AIDS Dienvidāfrikā u.c. Papildus šīm aktualitātēm viņš ir fotografējis Izraēlas metropoli Telavivu, kur pats strādā un dzīvo pēdējos 25 gadus.

Zivs Korens savu vairāk nekā 20 gadus ilgo profesionālo karjeru sāka astoņpadsmit gadu vecumā kā militārais fotogrāfs Izraēlas bruņotajos spēkos. Pēc obligātā dienesta beigšanas viņš bija valdības preses dienesta oficiālais fotogrāfs, vēlāk strādāja kā fotogrāfs un fotoredaktors laikrakstā „Yedioth Achronoth”. Kopš 1998. gada Z.Korens ir pašnodarbināts, pārstāv „Polaris Images” fotoaģentūru Izraēlā, darbojas kā EMEA „Canon vēstnieks” un publicējas Izraēlas dienas laikrakstā „Israel Hayom” (Izraēla šodien). Viņa darbi ir tikuši publicēti tādos starptautiski atzītos laikrakstos un žurnālos kā „Time Magazine”, „Newsweek”, „The Sunday Times Magazine” u.c.

Fotogrāfa darbi ir tikuši izlikti apskatei dažādos muzejos, kā arī guvuši starptautisku atzinību un prestižus apbalvojumus.

Pasākumu organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras koordinētais Annas Lindes fonda Latvijas tīkls un biedrība „FEJS Latvija” sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību Latvijā.

Annas Lindes fonda izveide ir cieši saistīta ar Eiropas Savienības un Vidusjūras reģiona sadarbības attīstīšanos. Tā pamatmērķis ir veicināt savstarpējo sapratni un starpkultūru dialogu starp reģiona kultūrām, reliģijām un cilvēkiem. Vairāk informācijas par fondu www.annaslindesfonds.lv