Aicinām uz publisko debati “Vai ES ir jāatbalsta kultūras projekti, kas stiprina Eiropas kultūras identitāti?”

11:56 FEJS 0 RAKSTA

Biedrība “FEJS Latvija” aicina visus interesentus uz publisko debati “Vai Eiropas Savienībai ir jāatbalsta filmas, mākslas un mediju projekti, kas stiprina Eiropas kultūras identitāti”. Debate norisināsies 24. februārī pulksten 10:00 Rīgas Biznesa skolas telpās Skolas ielā 11. Debatē piedalīsies starptautiskā projekta “Fotožurnālistikas ziemas skola” dalībnieki.

No šī gada 21. līdz 24. februārim “FEJS Latvija” rīko Ziemas skolu gan profesionālajiem, gan arī tikai arodu apgūstošajiem fotožurnālistiem, kuri šīs dienas veltīs ne tikai, lai pilnveidotu savas prasmes un zināšanas žurnālistikā un fotogrāfijā, bet arī, lai veidotu fotožurnālistikas stāstu par tēmu „Eiropas kultūras identitāte”.


Debates moderēs Edmunds Cepurītis (Latvijas Universitātes debašu kluba vadītājs) un Ieva Skrīvere (aktīva Rīgas Ekonomikas augstskolas debašu kluba dalībniece). Projekta ietvaros fotožurnālistikas pamatzinībās studentus apmācīs F64 fotogrāfs Reinis Hofmanis un žurnāliste Zane Peneze, ar lekcijām uztāsies Latvijas Universitātes profesore Žaneta Ozoliņa, tāpat arī režisors un producents Uģis Olte.

Projektā piedalās 30 dalībnieki no 16 Eiropas valstīm, kā arī viens dalībnieks, kas ceļu uz Latviju mērojis no Honkongas.

Ņemot vērā notikuma kulturālo nozīmi Latvijai (kā ES prezidējošajai valstij 2015. gadā) un it sevišķi Rīgai (kā Eiropas kultūras galvaspilsētai), kā arī apzinoties dalībnieku dažādo izcelsmi, paredzams, ka debates būs saistošas un atklās daudz jauna par mums, eiropiešiem. Aicinām un gaidīsim ikvienu interesentu 24. februārī Rigas Biznesa skolā.

Projekts noris sadarbībā ar Sorosa fondu Latvija, Open Society Foundation un Rīgas Biznesa skolu.