Zolitūdes mācības: ekstremālās žurnālistikas pieredze

15:01 Unknown 0 RAKSTA

20. decembrī, piektdien, pēc Starptautiskā mediju kluba „Formāts A3” ielūguma Rīgā uzstāsies Krievijas žurnālists, aktieris un režisors Aleksejs Samoļotovs, RTR programmas „Vēstis” speciālkorespondents. Tikšanās temats: „Ārkārtas situāciju žurnālistika”.

Kā informēt par katastrofu? Kā parādīt objektīvu ainu, neizraisot auditorijas paniku un stresu? Kur ir atklātības ētiskās robežas? Kā nenodarīt kaitējumu ar savu reportāžu? Vai drīkst ar labiem nodomiem izplatīt informāciju, par kuras patiesīgumu žurnālists nav pārliecināts?

Atbildes uz šiem jautājumiem pēc Zolitūdes traģēdijas meklē daudzi Latvijas žurnālisti.

Aleksejam Samoļotovam ir milzīga pieredze darbā par žurnālistu ekstremālās situācijās. Viņš ir bijis korespondents „karstajos punktos”, programmas „Pasaule uz robežas” vadītājs – šai programmai viņš uzņēma 97 dokumentālās filmas. Strādājis par vecāko pasniedzēju un meistaru kursos „Žurnālistika” un „Producenta darba pamati” Kultūras universitātes Nacionālajā televīzijas augstskolā.

Apbalvots ar ordeni „Par personīgo drosmi”, Krievijas Federācijas Ārkārtas situāciju ministrijas medaļu „Par piedalīšanos starptautiskajās humanitārajās operācijās”. Žurnālistu starptautiskās prēmijas „Par drosmi un profesionālismu” un TV prēmijas „TEFI” laureāts.

Uz tikšanos ar Alekseju Samoļotovu tiek aicināti žurnālisti, sociologi, politologi, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, pasniedzēji, studenti.

Tikšanās notiks 20. decembrī, piektdien, plkst. 17:00, viesnīcas „Tallink” konferenču zālē. Ieeja brīva, nepieciešams iepriekš pieteikties pa e-pastu medijuklubs@gmail.com. Uz šo elektronisko adresi varēs sūtīt arī jautājumus, ko uzdot Aleksejam Samoļotovam.