Skolēnus aicina apgūt žurnālistikas pamatus un līdzdarboties multimediju ziņu veidošanā

12:35 FEJS 0 RAKSTA

Jaunieši bez iepriekšējas pieredzes žurnālistikā aicināti pieteikties apmācībām „Ievads žurnālistikā un publicitātes veidošanā” par rakstu veidošanu, kas skar Eiropas Savienības tēmas un parāda jauniešu viedokli par viņu iespējām Eiropas Savienībā. Apmācības norisināsies 14. decembrī Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē n plkst. 11.00 līdz 17.30.

Pēc apmācību apmeklēšanas dalībniekiem būs iespējams turpmāk publicēt savus pašu veidotos rakstus Nacionālās ziņu aģentūras LETA multimediju portāla „Es&ES” Eirosienas sadaļā, kuras veidošanā LETA sadarbojas ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja””.

Apmācību ietvaros dalībniekiem tiks sniegtas lekcijas ar praktisku ievirzi par žurnālistikas rakstu veidošanu tās pamatos. Dalībnieki apgūs, kā veidot ziņas, veikt intervijas, rakstīt preses relīzes un to visu pasniegt uztveramā un interesantā veidā, atspoguļojot jauniešu iespējas Eiropas Savienībā un jauniešu viedokli par ES aktualitātēm. Apmācībās būs arī iespējams iegūt informāciju par Eiropas Savienības piedāvātajām finansējuma programmām jauniešiem un to, kā pašiem tās izmantot.
 

Dalība apmācībās ir bez maksas. Pieteikties aicināti Eiropas Savienības aktualitātēs un žurnālistikā ieinteresēti jaunieši vecumā līdz 20 gadiem. Mērķauditorija ir jaunieši bez priekšzināšanām žurnālistikā. Priekšroka tiks dota vidusskolēniem. Pieteikšanās līdz 11. decembrim www.klubsmaja.lv Papildu informācijai sazināties ar projekta koordinatoriem, rakstot uz birojs@klubsmaja.lv.

Apmācības organizē jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” - jaunatne vienotai Eiropai” sadarbībā ar žurnālistikas studentu biedrību „FEJS Latvija”. Apmācības tiek finansētas ar programmas „Jaunatne Darbībā” un Eurodesk atbalstu. Šis materiāls atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
 

Multimediju portālā „Es&ES”, ko veido Nacionālā ziņu aģentūra LETA sadarbībā ar Eiropas Parlamentu, vienkopus pieejama objektīva, precīza un daudzveidīga informācija par Latvijai būtiskiem Eiropas Savienības un Eiropas Parlamenta darbakārtības jautājumiem, aktivitātēm un norisēm. Jauniešu auditorijai portālā ir izveidota sadaļa „Eirosiena”, kurā sadarbībā ar organizāciju „Klubs „Māja”” publicēta informācija par jauniešiem aktuāliem ES dienaskārtības jautājumiem.