Aicinām uz semināru par minoritāšu atspoguļošanu medijos!

12:55 FEJS 0 RAKSTA

"FEJS Latvija" kopā ar LGBT un viņu draugu apvienību "MOZAĪKA" aicina topošos žurnālistus uz semināru par dažādu mazākuma grupu atspoguļošanu medijos. Seminārs norisināsies 11. novembrī Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē no pulksten 16:30 līdz 19:00.

Semināra laikā tiks apspriesta specifika darbā ar dažādām mazākuma grupām - kā objektīvāk  pasniegt informāciju par šīm grupām, lai tās vienlaikus gan īpaši neizceltu, gan neradītu papildus stereotipus, tādējādi ļaujot jaunajiem žurnālistiem labāk izprast to, kā strādāt ar dažādām mazākuma grupām, kuras nereti nonāk mediju dienaskārtībā.

Tikšanās laikā tiks apspriests plašs jautājumu loks, kā piemēram, dzimumu līdztiesība, darbs ar etniskajām, reliģiskajām grupām, LGBT personām, cilvēkiem ar invaliditāti un citām mazākuma grupām.

Seminārs pirmajā daļā piedalīsies Ragnilda Fjelro (Ragnhild Fjellro), Østfold Universitātes koledžas profesora asistente. Ragnilda pasniedz praktisko žurnālistiku, mediju tekstu interpretāciju un mediju studijas, viņa specializējas Digitālajā žurnālistikā. Ragnilda ir pasniegusi žurnālistiku Ņujorkā, Keiptaunā un Bali, vēl nesen Ragnilda apmācīja žurnālistus Irākā.

Tikšanās otrajā daļā piedalīsies žurnāliste ar ilggadēju pieredzi, pašlaik Sorosa fonda - Latvija Mediju programmas direktore Gunta Sloga. Gunta ir ieguvusi vairākas žurnālistikas balvas, ilgus gadus bijusi vadošā politikas un ārlietu žurnāliste laikrakstā Diena, vēstījusi no daudzām pasaules valstīm. Sorosa fonā – Latvija ar viņas atbalstu īstenota virkne mediju projektu, kvalitatīvas žurnālistikas stiprināšanai Latvijā.

Pieteikumu dalībai aicinām līdz 7.novembrim aizpildīt saitē http://bit.ly/17xQt8e. Dalībnieku skaits seminārā ir ierobežots.

Tikšanos atbalsta: Eiropas Padomes LGBT projekts
Dalība seminārā ir bezmaksas

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar projekta koordinatoru Kasparu Zālīti  e-pasts office@mozaika.lv,  tālrunis 26607868 vai rakstīt uz info@fejs.lv.