"FEJS Latvija" jaunie biedri gatavi sākt darbu

18:57 FEJS 0 RAKSTA

Žurnālistikas studentu organizācija „FEJS Latvija” jaunā studiju semestra sākumu ir izmantojusi mērķtiecīgi, pagājušonedēļ aicinot tās potenciālos biedrus uz jauno biedru semināru, kurā tiem bija iespēja iepazīt vienam otru un mūsu organizāciju.

Interesi par organizāciju „FEJS Latvija” pirms jauno biedru uzņemšanas izrādīja vairāk nekā simts jauno studentu (pārsvarā no LU SZF un RSU), tomēr uz pirmo potenciālo biedru tikšanos ieradās aptuveni 30 no viņiem. Patiess prieks, ka pirmdienas vakaru kopā ar organizācijas aktīvistiem pavadīja paši motivētākie un radošākie jaunieši!   
Kā jau tika minēts, viens no tikšanās uzdevumiem bija tuvāk iepazīt potenciālos biedrus neformālā gaisotnē. Pašreizējā „FEJS Latvija” valdes priekšsēdētāja Nika Aleksejeva pastastīja par organizācijas vēsturi, mērķiem un projektiem, savukārt "FEJS Latvija" aktīvisti dalījās ar to, kāda izskatās organizācijas darba ikdiena, nākotnes plāni un perspektīvas, bet tējas pauzē bija iespēja pārrunāt to, kas satrauc jaunos studentus saistībā ar aktivitāti biedrībā un jaunajā mācību gadā.

Viena no organizācijas aktīvistēm Kristīne Vaļka atzina, ka katra jaunā biedru uzņemšana nozīmē jaunu un noderīgu pieredzi: „Vienmēr ir forši satikt jaunus cilvēkus, un, manuprāt, „FEJS Latvija” sniedz šo iespēju. Satiekot potenciālos jaunos biedrus, atmiņās ataust mana pirmā pieredze ar šo organizāciju. Turklāt pasākumā valdīja pozitīva atmosfēra, kas rosina darboties. Viss tomēr sākas ar sarunu."

Kā atzina „FEJS Latvija” aktīviste Krista Alksne, turpmākajās tikšanās reizēs jau nopietnāk biedriem vajadzēs domāt par nākotnes plāniem, kā arī ievēlēt jauno organizācijas valdi: „Biedrība darbojās jau piekto gadu, tādēļ pašreizējie aktīvisti ir nolēmuši turpināt tradīciju un katru gadu septembrī uzņemt jaunos biedrus. Prieks par interesei, aktivitāti un atvērtību! Tiekamies arī turpmāk!”

„FEJS Latvija” ir nevalstiska bezpeļņas organizācija (biedrība), kas veicina informācijas apmaiņu un kontaktus starp žurnālistikā ieinteresētiem jauniešiem, žurnālistikas studentiem, profesionāļiem un citiem interesentiem. Kopš 2008. gada biedrība darbojas kā nacionāla organizācija un daļa no Forum for European Journalism Students Eiropas tīkla. Kopš 2011. gada jūlija „FEJS Latvija” ir lielākās Eiropas jauno žurnālistu asociācijas European Youth Press (apvieno 24 jauniešu mediju organizācijas visā Eiropā) dalīborganizācija. „FEJS Latvija” ar savu darbību veicinājusi izpratni par galvenajām tendencēm un problēmām Latvijas medijos un rosinājusi žurnālistikas studentus un jaunos žurnālistus aktīvi piedalīties pilsoniskas sabiedrības veidošanā, veicinot neatkarīgu un ētisku žurnālistiku.