Klāt "Flag it" otrā kārta! Dodies atspoguļot vides problēmas Rumānijā!

22:50 FEJS 0 RAKSTA

Foto: Nika Aleksejeva
FEJS Latvija aicina līdz 23. jūlijam pieteikties dalībai pirmā pasaules mēroga vides žurnālistikas projekta "Flag it" otrajā kārtā, tās ietvaros radot iespēju doties uz nedēļu ilgām apmācībām Bukarestē.

Treniņi Bukarestē norisināsies no 7. līdz 13. oktobrim.

Projekta laikā tā dalībniekiem būs iespēja iemācīties lietot dažādus palīgrīkus datu analīzē, ko savā praksē jau ir izmantojuši “O Eco’’ – brazīliešu vides aktīvisti un žurnālisti, lai pētītu mežu izciršanu Amazonē (infoamazonia.org).

Brauciena laikā dalībnieki piedalīsies treniņos, kuros iemācīsies lietot tādus palīgrīkus kā datu ieguvi, to vizualizāciju, analīzi, interaktīvu karšu veidošanu, kā arī izmantos geotagged, lai veidotu un ilustrētu stāstus.

Treniņa beigās dalībniekiem būs jāpierāda savas zināšanas, veidojot pašiem savu stāstu par kādu viņiem interesējošu apdraudētu reģionu un problēmu tajā. Labākie stāstu autori novembrī dosies uz COP 19 Polijā, kur prezentēs savu veikumu.

"Manuprāt, datu vizualizācija kļūst par neatņemamu žurnālistikas elementu," atzina Nika Aleksejeva, kurai bija tā iespēja projekta pirmajā kārtā doties uz Brazīliju. "Piecās "Flag it" treniņa dienās ne tikai iemācījos strādāt ar bezmaksas datu vizualizācijas platformām, bet arī guvu iedvesmu crowdsource žurnālistikas projektiem."

Pieteikties var ikviens 18 - 35 gadus vecs žurnālists vai žurnālistikas students, kurš spēj saprasties angliski un ir ieinteresēts vides un dabas problēmās.

Lai pieteiktos, ir jāaizpilda pieteikuma forma (http://applications.youthpress.org/signup/form/2)
Pieteikumā jāievieto CV un motivācijas vēstule angļu valodā. Vēlama arī vēstule no darba devēja vai sadarbības partnera ar apgalvojumu, ka savu stāstu pēc projekta beigām būs iespējams publicēt attiecīgajā medijā. Tāpat vēlams pievienot vairākas saites vai .pdf formāta failus ar iepriekš publicētiem darbiem. Visiem materiāliem, kas ir latviešu valodā, nepieciešams pievienot nelielu aprakstu angļu valodā.

Pieteikties iespējams līdz 23. jūlijam. No Latvijas projekta otrajā kārtā tiks izraudzīts viens dalībnieks. Visas izmaksas sedz European Youth Press.

Papildus informācija:
http://www.youthpress.org/news/563-flagit-second-call-environmental-journalists
ieva.purninajp@gmail.com
a.lupi@youthpress.org