Rīgā ar vairākām lekcijām uzstāsies pasaulslaveni fotožurnālisti

16:49 FEJS 0 RAKSTA

Avots: http://worldpressphoto.org
Turpmākās divarpus nedēļas Rīgā, Sv.Pētera baznīcā būs apskatāma prestižā World Press Photo 2013 izstāde. Izstāde, kur katram tās apmeklētājam vienkopus tiks piedāvātas 200 visplašāko atzinību guvušās konkursa fotogrāfijas un kuras ietvaros Rīgā ar publisku lekciju uzstāsies 2012. gada pasaulē labākā preses foto attēla autors Pols Hansens, kā arī vēl divi konkursa laureāti.

Konkursā godalgotās fotogrāfijas atspoguļo izcilāko un radošāko mūsdienu fotožurnālistiku deviņās kategorijās - tie ir gan ziņu attēli, gan portreti, ikdienas dzīves skati, dabas un sporta foto. Labāko attēlu izstāde veicina diskusijas sabiedrībā par globāli aktuāliem jautājumiem un iepriekšējā gada svarīgākajiem notikumiem.

Līdztekus izstādei Borisa un Ināras Teterevu fonda Mākslas programmas Tete-a-Tete 20 epizodēs ietvaros norisināsies arī vērienīga fotožurnālistikas izglītības programma. 23. maijā kino Splendid Palace ar publiskām lekcijām uzstāsies World Press Photo Gada fotogrāfijas 2012 balvas ieguvējs Pols Hansens (Paul Hansen), kā arī uzvarētāji sporta kategorijā Jans Grarups (Jan Grarup) un portretu kategorijā Stefans Vanfleterens (Stephan Vanfleteren). Rīgā notiks arī meistarklase un portfolio skate vietējiem fotožurnālistiem, kā arī izglītojoša programma vidusskolniekiem par medijiem un fotožurnālistiku.

Šī gada Pasaules preses fotogrāfijas (World Press Photo) konkursā piedalījās fotogrāfi no 124 valstīm, kas žūrijas vērtējumam iesniedza vairāk nekā 100 000 fotogrāfijas.

World Press Photo 2013 izstādi Rīgā, kas interesantiem būs apskatāma no 14. maija līdz 2. jūnijam, organizē biedrība ISSP un biedrība Ascendum. Izstādes galvenie atbalstītāji ir Nīderlandes vēstniecība Latvijā, "Rīga 2014" un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība.
 
World Press Photo konkurss notiek kopš 1956.gada. Tā mērķis ir celt fotožurnālistikas standartus pasaulē, kā arī atbalstīt brīvu pieeju informācijai, veicinot interesi un diskusiju sabiedrībā par globāli aktuāliem notikumiem.

Papildu informācija: