Pirmās pasaules mēroga vides žurnālistikas projekta ,,Flag it!’’ ietvaros uz Brazīliju dosies Elvita Ruka un Nika Aleksejeva

00:19 FEJS 0 RAKSTA


Avots: http://hrw.org

Sīvas konkurences rezultātā, aprīļa sākumā noskaidrojās, ka pasaules mēroga vides žurnālistikas projekta ietvaros pirmās uz Brazīliju maija beigās dosies jaunās žurnālistes Nika Aleksejeva un Elvita Ruka, bet jūlijā uz Nigēriju ceļu mēros Edgars Skvariks un Kārlis Lesiņš. 

Vienas nedēļas laikā projekta dalībnieki no Latvijas, kopā ar citiem dalībniekiem no Brazīlijas, Filipīnām, Nigērijas un Rumānijas pasaules mēroga vides žurnālistu vadībā apgūs inovatīvus reportēšanas rīkus, kas noderēs veidojot stāstus nolūkā pievērst uzmanību globāliem vides izaicinājumiem. Četras efektīvākās projekta ietvaros tapušās reportāžas tiks prezentētas “Partiju konferencē” (Conference of Parties (COP 19)), kas norisināsies šī gada novembrī, Polijā. Jaunie žurnālisti un žurnālistikas studenti pasaules mēroga vides žurnālistikas projektam ,,Flag it!’’ varēja pieteikties līdz 15. martam. Dalībnieku atlasi veica Eiropas jauniešu mediju organizācijas European Youth Press konsultējoties ar sadarbības organizācijām no Brazīlijas (Association “O Eco”), Nigērijas (Nigerian Association of Science Journalists (NASJ)), Rumānijas (Association of Students at Journalism and Communication Studies (ASJC)), Latvijas ( Forum for European Journalism Students, Latvija” (FEJS latvija)) un Filipīnām (Network of Environmental Journalists (PNEJ)). Pavisam projekta ietvaros dalībnieki tiks atlasīti divas reizes. Pirmās atlases rezultātā četri dalībnieki no katras projekta partnervalsts dosies uz Brazīliju (Sanpaulu no 20. līdz 26. maijam) un Nigēriju (Lagosu no 1. līdz 7. jūlijam), bet jau jūlijā notiks atlase otram projekta posmam. Arī tā ietvaros katra partnervalsts atlasīs četrus dalībniekus. Divi no viņiem dosies uz Rumāniju un divi uz Filipīnām. 

Sīkāka informācija par projektu šeit: http://www.fejs.lv/2013/02/aicinajums-starptautiska-projekta.html Informācija par nākamo projekta atlasi tiks publicēta FEJS Latvija mājaslapā www.fejs.lv un sociālajos tīklos.

Forum for European Journalism Students (FEJS) Latvija ir nevalstiska bezpeļņas organizācija (biedrība), kas veicina informācijas apmaiņu un kontaktus starp žurnālistikā ieinteresētiem jauniešiem, žurnālistikas studentiem, profesionāļiem un citiem interesentiem. Organizācijas mājaslapa regulāri tiek papildināta ar ziņām par dažādām jauniem žurnālistiem saistošām iespējām. FEJS aicina: ”Izmanto tās, jo nākamajā reizē arī Tavs vārds var parādīties šajā sarakstā!”