Diskusija: Atklātības metaforas un praktiskā rīcībpolitika

23:51 FEJS 0 RAKSTA


Avots: http://ynaija.com

Ko mūsdienās saprotam ar informācijas atklātību un ko no tās sagaidām?
Pie kādiem nosacījumiem atklātība vispār var sniegt vēlamos efektus? Aicinām uz diskusiju "Atklātības metaforas un praktiskā rīcībpolitika – kā nodrošināt atklātības pievienoto vērtību?" 24. aprīlī.


Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS laipni aicina piedalīties diskusijā par atklātību trešdien, 24. aprīlī plkst. 17:30, Alberta ielā 13, 6. stāvā.

Atklātības tēma Latvijā bijusi neatņemama pretkorupcijas un tiesiskuma debašu sastāvdaļa vismaz 15 gadus.
Tomēr joprojām ir daudzi, līdz galam neatbildēti jautājumi:

Ko mūsdienās saprotam ar informācijas atklātību un ko no tās sagaidām?
Pie kādiem nosacījumiem atklātība vispār var sniegt vēlamos efektus?
Kas būtu jādara pilsoņiem, lai valsts publiskotie dati nepaliktu par apskatei izliktu, bet nevienam nevajadzīgu informāciju?
Vai Latvijā pastāvošās publisko personu informācijas atklātības normas un mehānismi ir atbilstoši iecerēto (vēlamo) mērķu sasniegšanai?

Diskusiju vada Valts Kalniņš, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētnieks
Diskusijas paneļa dalībnieki: Linda Austere - Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS asociētā pētniece, Anita Brauna- nedēļas žurnāla "Ir" žurnāliste, Veiko Spolītis - Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, Inese Voika, Sabiedrības par atklātību – Delna padomes priekšsēdētāja.

Diskusijas intelektuālais atspēriena punkts - Lindas Austeres raksts "Iestrēguši atklātības metaforās", kas izdots sērijā Korupcijas °C:

Piedalīšanās pasākumā, iepriekš reģistrējoties info@providus.lv Pasteidzieties, jo vietu skaits ierobežots. Pēc diskusijas visi aicināti turpināt aktīvas sarunas pie vīna glāzes.

Diskusijas tiešraide būs redzama portālā Politika.lv.

Lindas Austeres pētījums sagatavots, un diskusija organizēta ar Sorosa fonda Latvija finansiālu atbalstu.

Papildu informācija par diskusiju: valts@providus.lv