Aicinām uz lekciju par "arābu pavasari", ko lasīs laikraksta "al-Quds al-Arabi" galvenais redaktors

20:22 FEJS 0 RAKSTA

Avots: http://www.ir.lv
27.martā Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst.14 lekciju "Arābu pavasaris.  Kas nogāja greizi? Turpmākie scenāriji" lasīs neatkarīgo arābu mediju dibinātājs, arābu pasaules autoritāte, cilvēks, kurā ieklausās valstu vadītāji un citē lielākie pasaules mediji, Abdels-Bari Atvans, informē pasākuma organizatoru pārstāvis Ansis Bogustovs.

Atvans lekcijā stāstīs par ieilgušo pilsoņu karu Sīrijā, par to, kā islāmisti pārņēma kontroli pār "arābu pavasari", vai starptautiskais teroristu tīkls "Al Qaeda" ir atradis sev drošu mājvietu Lībijā un Sīrijā, vai Eiropai būtu jābaidās no islāma radikāļiem pašu mājās un vai rietumu karš pret terorismu ir zaudēts.

Lekcijā aicināti piedalīties Latvijas kultūras, vēstures, politikas, mākslas, izglītības, zinātnes, medicīnas un diplomātijas pārstāvji, bet tiešraidē interneta vietnēs "www.lu.lv", "www.ir.lv" un "www.delfi.lv", kā arī mobilajos telefonos, to būs iespējams vērot un komentēt ikvienam Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājam.

Gan lekcija, gan pēc tās iecerētās debates notiks angļu valodā.

Atvans ir Londonā bāzētā arābu laikraksta "al-Quds al-Arabi" galvenais redaktors jau gandrīz 25 gadus. Kopš 2007.gada laikraksts ir pārtapis par vienu no lielākajiem panarābisma dienas izdevumiem un ir pazīstams ar savu skarbo nacionālisma un ideālisma nostāju. Vairākās arābu valstīs laikraksts ticis cenzēts un atkārtoti aizliegts. Atvans ir kļuvis par labi atpazīstamu arābu publisko personu un bieži pamanāms "BBC World" preses klubā "Dateline London", kā arī "Sky News", "Al Jazeera English", "CNN World" un vairākos plašsaziņas līdzekļos arābu valodā. Viņš ir rakstījis eksperta viedokļa rakstus dažādiem angļu laikrakstiem, tostarp "The Guardian", "The Mail on Sunday", "The Scottish Herald" u.c. Tāpat Atvans regulāri veido rakstus izdevumiem "Gulf News" un "Turkish Star Gazette". Viņš ir arī vairāku grāmatu autors.

1996.gadā Atvans intervējis Osamu bin Ladenu.

Atvana vizīte Latvijā tiek organizēta, sadarbojoties Latvijas Universitātei, Latvijas Institūtam un Latvijas Viroterapijas centram.

Vizītes laikā viesis apmeklēs arī Latvijas Okupācijas muzeju, kur gūs ieskatu Latvijas un Austrumeiropas vēsturē un Latvijas Viroterapijas centru, kur iepazīsies ar Latvijas sasniegumiem vēža viroterapijas attīstībā pasaulē. Plānotas tikšanās arī ar Latvijas amatpersonām, Latvijas viedokļu paudējiem u.c.
Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.