FEJS uzsācis darbu pie pasaules mēroga vides žurnālistikas projekta "Flag it"

16:16 FEJS 0 RAKSTA

Notiek gatavošanās "Flag it!"
FEJS Latvija kopā ar partneriem no Eiropas un citām pasaules valstīm uzsāk darbu pie projekta “Flag it!”, kura laikā astoņiem Latvijas žurnālistiem un/vai žurnālistikas studentiem būs iespēja doties uz četrām dažādām valstīm četros dažādos kontinentos – Brazīliju, Rumāniju, Nigēriju un Filipīnām un veidot materiālus par vidi, dabu un tās piesārņojumu.

No maija līdz decembrim braucienu ietvaros notiks mācības, kurās treneri dalībniekus iepazīstinās ar dažādiem palīgrīkiem datu analīzē, ko var izmantot gan vides pētnieki, gan žurnālisti, piemēram, Google Earth, Google Map, Geo Eye Google u.c. Vēlāk šīs zināšanas nāksies izmantot veidojot rakstu par kādu no izvēlētajiem apdraudētajiem dabas reģioniem.
Šī būs lieliska iespēja jebkuram, kurš saista vai vēlas saistīt savu dzīvi ar žurnālistiku un vides piesārņojuma problēmām, lai iegūtu neatsveramas zināšanas, kuras vēlāk varēs pielietot praksē, kā arī, lai iegūtu iespēju nokļūt eksotiskās valstīs, iepazīt dažādus cilvēkus, iegūt jaunus kontaktus,” uzskata projekta vadītāja Ieva Purniņa.
Pirmā organizatoru tikšanās notika februāra sākumā Briselē. Tās laikā tika izskatīta ierosinājuma turpmākā gaita. FEJS Latvija ziņos par jaunāko informāciju projekta tapšanas gaitā, kā arī par pieteikšanās iespējām.
Projekts notiek sadarbībā ar “European Youth Press’’, pateicoties programmas “Jaunatnei darbībā’’ atbalstam.