Aicinām starptautiska projekta ietvaros atspoguļot vides problēmas Brazīlijā, Rumānijā, Filipīnās un Nigērijā

08:12 Unknown 0 RAKSTA


Avots: wordsrhymesandrhythm.wordpress.com
FEJS Latvija aicina līdz 15. martam pieteikties starptautiska mēroga vides projektam ‘’Flag it!’’, kas tiek rīkots kopā ar sadarbības organizācijam no Brazīlijas, Nigērijas, Rumānijas un Filipīnām.
Projekts notiks Sanpaulu (Brazīlija) no 20. – 26.maijam un Lagosā (Nigērija) no 1. -7.jūlijam, kur uz katru no valstīm būs iespēja braukt 2 žurnālistiem vai žurnālistikas studentiem no Latvijas.

Projekta laikā būs iespēja iemācīties lietot dažādus palīgrīkus datu analīzē, ko savā praksē jau ir izmantojuši “O Eco’’ – brazīliešu vides aktīvisti un žurnālisti, lai pētītu mežu izciršanu Amazonē (infoamazonia.org). Viņi arī būs treneri visās projekta kārtās.

Brauciena laikā dalībnieki piedalīsies treniņos, kuros iemācīsies lietot tādus palīgrīkus kā datu ieguvi, vizualizāciju, analīzi, veidot interaktīvas kartes, izmantot geotagged, lai veidotu un ilustrētu stāstus, kā arī Google Earth u.c.

Treniņa beigās dalībniekiem būs jāpierāda savas zināšanas, veidojot pašiem savu stāstu par kādu viņiem interesējošu, apdraudētu reģionu un problēmu tajā. Četri labākie stāstu autori novembrī dosies uz COP 19 Polijā, kur prezentēs savu veikumu.

Pieteikties var ikviens vecumā no 18 – 35 gadiem, kurš ir žurnālists vai studē žurnālistiku, spēj saprasties angliski un ir ieinteresēts vides un dabas problēmās.

Lai pieteiktos, ir jāaizpilda pieteikuma forma (http://applications.youthpress.org/signup/form/1)
Pieteikumā jāievieto CV un motivācijas vēstule angļu valodā. Vēlams arī vēstule no darba devēja vai sadarbības partnera ar apgalvojumu, ka savu stāstu varēs publicēt attiecīgajā portālā, žurnālā, avīzē, tv vai citur. Kā arī vēlams pievienot saiti vai pdf. formātā atveramu iepriekš publicētu, rakstītu darbu. Visiem materiāliem, kas ir latviešu valodā, nepieciešams pievienot nelielu aprakstu angļu valodā.

Pieteikties var līdz 15.martam. Piesakoties, nevar izvēlēties, kurā no treniņu cikliem piedalīsies.

Visas izmaksas sedz European Youth Press.

Jautājumu gadījumā var rakstīt: