Diskusijā ar ārvalstu žurnālistiem noskaidros kā veidojas Latvijas tēls

12:06 FEJS 0 RAKSTAAicinām jaunos žurnālistus un citus interesentus uz paneļdiskusiju, kurā ārvalstu žurnālisti dalīsies starptautiskās ziņošanas pieredzē, aroda īpatnībās un sniegs skatu uz Latviju no malas. Pasākums notiks 17. decembrī plkst. 18:30 bārā “TAKA”, Miera ielā 10. Pulcēšanās no 18.00. Piedalīties diskusijā aicināti tādi žurnālisti kā ārštata žurnālists Maiks Koliers, Krievijas nacionālā TV kanāla Centr TV žurnālists Maksims Gusarovs, kā arī Entonijs Jakobs, kurš raksta franču valodā.

Pasākuma mērķis ir iepazīt tuvāk cilvēkus, kas ik dienu veido Latvijas ārējo tēlu, atspoguļojot notikumus caur savu pieredzes un ārvalstu medija redakcionālās politikas prizmu. “Manuprāt, mēs pārāk bieži vārāmies savā vietējo mediju sulā, aizmirstot, ka nākamais līmenis pēc nacionālajiem medijiem ir ārvalstu mediji, kas patiesi veido mūsu valsts tēlu. Domāju, būs interesanti uzzināt, kādā veidā ārvalstu žurnālisti veido savu izpratni par notikumiem Latvijā, gūst informāciju un izvēlas cilvēkus, kurus intervēt,” viedokli pauž FEJS Latvija valdes priekšsēdētāja Nika Aleksejeva.
Paredzēts, ka diskusija īpaši jaunajiem žurnālistiem ļaus apzināties savas iespējas strādāt arī starptautiski, jo arvien vairāk jauniešu labi pārzina angļu un krievu valodu.
Diskusijas norisi finansiāli atbalsta Sorosa fonds Latvija. Interesentiem lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu info@fejs.lv.