LU studentiem iespēja bez maksas apmeklēt Skype un Eesti Pank

16:21 Unknown 0 RAKSTA

Latvijas Universitātes Studentu padome (LU SP) aicina studentus pieteikties bezmaksas vienas dienas mācību ekskursijai "Rīga-Tallina-Rīga" jeb "Rīga-Eesti Pank-Skype Estonia-Rīga" šī gada 14. decembrī.
Studentiem tiek piedāvātas divas tematiskās vizītes uzņēmumos, no kurām students pats var izvēlēties savai sirdij tuvāko.

1. Eesti Pank lekcija par makroekonomisko Igaunijas un Baltijas stāvokli, Igaunijas ekonomisko stāvokli pēc Eiro ieviešanas vada Igaunijas nacionālās bankas ekonomists, kurš specializējas šajā jomā, kā arī būs iespēja apmeklēt Igaunijas Bankas muzeju.

 Eesti Pank ir Igaunijas Nacionālā banka. Ņemot vērā, ka Igaunija 2011.gada 1. janvārī pievienojās Eiro zonai, arī Eesti Pank pievienojās Eurozonai. Eesti Pank ietekmē Eirozonas monetāros lēmumus. Eesti Pank, tāpat kā Latvijas Bankas, galvenais mērķis ir cenu stabilitāte. Lai gan Eesti Pank savā veidā ir ļoti līdzīga Latvijas Bankai, tomēr Eesti Pank saskarās ar nedaudz citādākām problēmām, ko rada saspīlējumi Eirozonā, kas tieši ietekmē Igaunijas ekonomiku. 

2. Skype Estonia ekskursiju/lekciju vadīs Tiit Paananen Skype Estonia vadītājs. Ekskursijā tiks parādīta Skype "Tehniskā" puse, kā arī reālā darba vide.
 Skype ir lielākais un ietekmīgākais interneta telekomunikāciju uzņēmums, kas radīts tikai 2003.gadā, sadarbojoties igauņu programmētājiem un Danijas un Zviedrijas pilsoņiem. 2011.gadā Microsoft Skype nopirka par 8.5 miljardiem ASV dolāru. 2010.gadā tam bija 663 miljoni lietotāju.

Pieteikties ekskursijai var līdz 30. novembrim, aicinām studentiem pieteikties jau laicīgi! Vietu skaits ir ierobežots, tiks izvērtēta potenciālo dalībnieku motivācija doties šajā ekskursijā. Dalība ekskursijā Latvijas Universitātes studentiem ir bez maksas. No Latvijas Universitātes Studentu padomes puses tiks nodrošināts kopējs autobuss, vizītes uzņēmumos, par ēšanu ekskursijas dalībniekiem būs jāparūpējas pašiem. 

Pieteikšanās anketa šeit

Papildu informācija: kristine.petrovska@lusp.lv