Latvijas Transatlantiskā organizācija aicina uz publisko diskusiju ar Ilmāru Breidaku un Oksanu Etlu

18:35 FEJS 0 RAKSTA

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu ,Sorosa fondu- Latvijas un Vācijas Māršala fonda atbalstu no 25.novembra līdz 1.decembrim organizēs Ukrainas žurnālistu vizīti Latvijā un Igaunijā. Latvijā viesosies 12 Ukrainas žurnālisti, lai dalītos pieredzē un mācītos no latviešiem jaunas prasmes pētnieciskajā žurnālistikā. Projekta mērķi ir iepazīstināt Ukrainas žurnālistus ar Latvijas žurnālistu pieredzi pētnieciskajā žurnālistikā, lai stiprinātu to profesionālo kapacitāti; parādīt dažādus Eiro –integrācijas aspektus gan no Latvijas, gan Igaunijas skatu punkta, kā arī dažādos līmeņos (civiliedzīvotāju ikdiena, policijas darbs, tiesu sistēma, valdība u.c.); kā arī noskaidrot, cik liela ir iedzīvotāju ietekme dažādu politisko jautājumu risināšanā Latvijā.


Projekta ietvaros 1.decembrī, plkst. 10:00 Rīgas Juridiskajā augstskolā, (Strēlnieku iela 4k) LATO aicina uz publisko diskusiju ar Ārlietu ministrijas drošības politikas departamenta NATO un Eiropas drošības politikas nodaļas vadītāju Ilmāru Breidaku un Aizsardzības ministrijas Aizsardzības politikas departamenta Aizsardzības politikas un stratēģijas nodaļas vadītāju Oksanu Etlu.

Diskusiju moderēs: Austrumeiropas politisko pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors

Diskusijas valoda: krievu

Diskusijas laikā runātāji mēģinās rast atbildes uz tādiem jautājumiem kā drošības un aizsardzības politikas loma demokrātisko vērtību stiprināšanā; kā iestāšanās NATO veicinājusi civilā un militārā sektora sadarbību; kā Baltijas jūras reģiona valstis sadarbojas starptautiskajās NATO operācijās un dažādos drošības jautājumos sadarbībā ar ES valstīm, kā arī pārmaiņas attiecībās un sadarbībā ar Ukrainu, Moldovu, Balkānu valstīm un Centrālāziju pēc 2004.gada. Pēc diskusijas būs iespēja baudīt kafijas pauzi un neformālas sarunas ar Ukrainas žurnālistiem.

Reģistrējies diskusijai līdz 30. novembra plkst. 10:00, aizpildot e-reģistrāciju (skatīt zemāk) vai pa tālruni 22572285, vai nosūtot e-pastu uz katrina@lato.lv norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju.

Reģistrācijas forma šeit