Pagarināta pieteikšanās starptautiskam jauno žurnālistu treniņu ciklam "The Code of Democracy"

09:09 FEJS 0 RAKSTA


Pieteikšanās Latvijas - Lietuvas jauno žurnālistu projektam "The Code of Democracy" pagarināta līdz 10. novembrim. Projekts jaunajiem žurnālistiem sniedz pieredzi rakstot par "cilvēku tēmām" un sociāli mazaizsargātām grupām Latvijā un Lietuvā, kā arī profesionālu izaugsmi. Ekspertu vadībā tiks izstrādāts žurnālistikas pētījums, ko publicēs pašmāju un ārvalstu medijos.  Reģistrācija pieejama šeit. 

„The Code of Democracy“ sniegs Tev iespēju izpētīt saikni starp žurnālista darbu un mazaizsargāto sabiedrības grupu problēmām, kā arī pilnveidos pētnieciskās žurnālistikas iemaņas profesionālu mentoru vadībā. Projekta dalībniekus konsultēs un atbalstīs tādi sociālo jautājumu un cilvēktiesību eksperti kā arī žurnālisti Inga Spriņģe (Latvija), Romas Sakadoslkis (Lietuva), Mike Jempson (Lielbritānija) u.c.

Ja Tu esi vecumā no 18 līdz 29 gadiem, ja viegli vari komunicēt angļu valodā, ja esi gatavs apmeklēt visus treniņus, strādāt kopā ar ekspertiem un uzņemties atbildību par savu komandu, nepalaid garām iespēju pieteikties treniņu ciklam. Dalībnieku atlase notiks divās kārtās. Pirmajā kārtā no Latvijas tiks atlasīti 24 dalībnieki. Tiks pārbaudīta kandidātu spēja rakstīt un iedziļināties sociālo problēmu būtībā, kas ļaus izvēlēties 12 dalībniekus nakamajai projekta kārtai un sniegs tiem iespēju piedalīsies trijos paredzētajos treniņos (no 25. janvāra līdz 28. janvārim, no 22. februāra līdz 24. februārim un no 12. aprīļa līdz 14. aprīlim).

Šis ir jau otrais Lietuvas un Latvijas organizāciju realizētais projekta cikls. Pirmajā reizē no jūnija līdz augustam vairāk kā trīsdesmit jauno žurnālistu no Latvijas un Lietuvas, konsultējoties ar pieredzējušiem žurnālistiem un cilvēktiesību ekspertiem, sešās grupās kopīgi strādāja pie pētnieciska raksta tapšanas par tādām tēmām kā bijušo ieslodzīto sociālās integrācijas iespējas, bērnu tiesības homoseksuālā ģimenē, cilvēku ar kustību traucējumiem iekļūšana un pārvietošanās Latvijas Universitātē, piespiedu kontracepcijas piemērošana ārstniecības iestādēs cilvēkiem ar garīgās veselības traucējumiem u.c. Sīkāku ieskatu par iepriekšējā posma norisi vari gūt šeit.

Projekts tapis ar Eiropas Komisijas programmas “Jaunatne Darbībā” atbalstu, kas pilnībā sedz dalībnieku uzturēšanās izmaksas un 70% no ceļa izmaksām. Ja Tev ir kādi jautājumi, droši sazinies ar organizatoriem: Nika Aleksejeva (FEJS Latvija): nika.aleksejeva@gmail.com un Agnese Karaseva (Vidzemes Agustkola): agenese.karaseva@va.lv