Nākamā žurnālistu paaudze tiekas Briselē

16:58 Unknown 0 RAKSTA


No 16. līdz 18. oktobrim 120 jaunie žurnālisti no visas Eiropas Savienības, Balkāniem un citām pasaules vietām pulcējās Eiropas jaunatnes mediju dienās (European Youth Media Days – EYMD), lai diskutētu par Eirozonas krīzi un atspoguļotu problēmu audiovizuālā, drukātā, foto un multimediju formātā. Latviju forumā pārstāvēja Southemptonas (Southampton) universitātes students Vadims Sondors un žurnāla “Kapitāls” žurnāliste Nika Aleksejeva.


Trīs dienu garumā mediju semināros un politiskās diskusijās, dalībnieki guva izpratni par Eiropas Parlamentu un veidu, kā Eiropas mediji raugās uz Eiropas krīzi. Sadarbojoties ar augsta ranga Eiropas politiķiem, profesionāliem žurnālistiem un ekspertiem, jaunie žurnālisti, izmantojot starpkultūru apmaiņas priekšrocības, radīja video, audio, foto, drukāto un multimediju produktus, kas skaidro pašreizējo Eiropas krīzi.

EYMD lektoru rindās šogad bija sastopami tādi vārdi kā: Hans Marten, Eiropas politikas centra izpilddirektors, Matine Stevis, „Dow Jones Newswires” un „Wall Street Journal” reportiere un Rebecca Christie, „Bloomberg News” reportiere.

Semināru ik gadu Kopā ar profesionāliem žurnālistiem, ideju ģeneratoriem un NVO rīko Eiropas Parlaments un European Youth Press, kas sagatavo jaunos žurnālsitus, lai tie radītu būtiskas pārmaiņas sabiedrībā.

European Youth Press (EYP) ir Eiropas jauno žurnālistu apvienība, kurā iesaistījušies aptuveni 50 000 žurnālisti no visas Eiropas, kas izdod „Orange Magazine,” vada konferences, organizē seminārus un pārstāv Eiropas jaunos žurnālistus.

Kopš 2010. gada FEJSLatvija ir EYP dalīborganizācija, kas sniedz FEJS biedriem un jaunajiem žurnālistiem iespējas piedalīties starptautiskos projektos.