FEJS Latvija valde un jaunie biedri gatavi uzsākt darbu

23:08 FEJS 0 RAKSTA


Uzticības trūkums jaunajiem žurnālistiem, mazs „rokošo” žurnālistu skaits un zema sabiedrības izpratne par lokāliem un starptautiskiem notikumiem ir tikai dažas no problēmām, ko 21. septembrī, piedaloties jauno biedru seminārā, sāka risināt jauno žurnālistu organizācijas „FEJS Latvija” potenciālie biedri. Savukārt nākamajā dienā piecu locekļu sastāvā tika ievēlēta organizācijas valde.

Par tās priekšsēdētāju kļuva Latvijas Universitātes (LU) Komunikācijas zinātnes studiju programmas absolvente, žurnāla „Kapitāls” žurnāliste Nika Aleksejeva, savukārt vietneces amatu ieņems Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Žurnālistikas programmas 3. kursa studente Ance Hincenberga. Sabiedrisko attiecību un ārējo sakaru virziena vadītājas pienākumus pildīs Rūta Bokta, LU Baltu filoloģijas programmas 2. kursa studente ar pieredzi Baltijas mēroga organizācijas darbā, bet LU Komunikācijas zinātnes pirmā kursa studente Laima Baumane ir apņēmības pilna attīstīt Starptautisko attiecību virzienu. Iepriekšējā šī virziena vadītāja, FEJS Latvija valdes priekšsēdētāja, ilggadējā biedre Ilona Nukševica šogad pildīs Līdzekļu piesaistes virziena vadītājas amatu.

„Esmu priecīga, ka jauno biedru seminārā radušās jaunas idejas, ko darīt, lai risinātu konkrētas problēmas,” semināra rezulātus komentē jaunā priekšsēdētāja N. Aleksejeva, „tas nozīmē, ka daudz ātrāk varēsim ķerties vērsim pie ragiem.”

Viens no risinājumiem, kas palīdzēs jaunajiem žurnālistiem labāk iekļauties profesionālajā vidē, ir citu jauno žurnālsitu praktiskās pieredzes stāstu publicēšana un datubāze ar medijiem, kas piedāvā prakses vietas. „Runa nav tikai par „lielajiem” medijiem. Ir arī mazāk pazīstami izdevumi, potāli, kur jaunieši var gūt ieskatu žurnālista darbā. Studentiem prakse jāmeklē jabkurā gadījumā, bet vidusskolēniem un citu studiju programmu studentiem tā ir iespēja saprast saistīt nākotni ar žurnālistiku, vai nē,” skaidro N. Aleksejeva.

Biedru kopsapulces laikā tika koriģēti arī organizācijas mērķi. Tie tagad vērsti ne tikai uz žurnālistikas studentiem, kas atbilst abriviatūras FEJS atšifrējumam (Forum for European Journalism Students), bet arī visiem citiem žurnālistikā ieinteresētiem jauniešiem, tai skaitā vidusskolēniem. „Šīs un citas izmaiņas mērķu formulējumā paplašinās mērķauditoriju, ar kuru strādājam, kā arī sniegs daudz liekākas iespējas piesaistīt finansējumu organizācijas projektiem,” skaidro „FEJS Latvija” līdzšinējā priekšsēdētāja I. Nukševica.

„FEJS Latvija” ir nevalstiska bezpeļņas organizācija (biedrība), kas veicina informācijas apmaiņu un kontaktus starp žurnālistikā ieinteresētiem jauniešiem, žurnālistikas studentiem, profesionāļiem un citiem interesentiem. Kopš 2008. gada biedrība darbojas kā nacionāla organizācija un daļa no Forum for European Journalism Students Eiropas tīkla. Kopš 2011. gada jūlija „FEJS Latvija” ir lielākās Eiropas jauno žurnālistu asociācijas European Youth Press (apvieno 24 jauniešu mediju organizācijas visā Eiropā) dalīborganizācija. „FEJS Latvija” ar savu darbību veicinājusi izpratni par galvenajām tendencēm un problēmām Latvijas medijos un rosinājusi žurnālistikas studentus un jaunos žurnālistus aktīvi piedalīties pilsoniskas sabiedrības veidošanā, veicinot neatkarīgu un ētisku žurnālistiku.