FEJS Latvija aicina uz diskusiju “Reportēšana no arābu valstīm: Ēģiptes piemērs”

01:58 FEJS 0 RAKSTA


Arābu pasaule un Eiropa. Pēdējā laikā tās kļūst aizvien vairāk saistītas ne tikai politiskā ziņā, bet arī pilsoniskās sabiedrības līmenī – islāms, kultūra, cilvēki, tradīcijas. Vai Latvijas mediji šiem jautājumiem pievērš pietiekamu uzmanību, paralēli ziņojot par aktualitātēm arābu valstīs? Ko Latvijas lasītājam vajadzētu zināt par šī reģiona notikumiem? Lai meklētu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, jauno žurnālistu organizācija FEJS Latvija aicina uz diskusiju “Reportēšana no arābu valstīm: Ēģiptes piemērs”, kas notiks 23. augustā no 17.30 līdz 19.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā.

Īpaša uzmanība pēdējā pusotra gada laikā tika pievērsta tieši Ēģiptei. Sarežģītais un laikietilpīgais demokrātijas pārejas process prasījis gan cilvēku upurus, gan veicinājis politisko kustību un pilsoniskas sabiedrības kopienu veidošanos, pievēršot ne tikai Eiropas, bet arī Latvijas mediju uzmanību. Tomēr svarīgi piebilst, ka reģiona specifika – arābu valsts – Latvijas sabiedrībā un mediju vidē nav iepazīts un tuvs jēdziens, turklāt bieži vainagojas ar stereotipiem, piemēram, „arābi ir nelegālie imigranti”, „arābi ir agresīvi un neiecietīgi”, „arābi ir teroristi”.
Tādēļ FEJS Latvija rīko diskusiju, kurā par aktuālajiem notikumiem stāstīs viesis no Ēģiptes, ekonomists Muhameds Sābers, par ārzemju ziņām un reportēšanu dalīsies pieredzē žurnālisti Sandijs Semjonovs un Jānis Krēķis, savukārt par Latvijas mediju lomu kultūras kontaktu veidošanā runās Arābu Kultūras centra pārstāvis Hosams Abu Meri.
Pasākumā īpaši aicināti piedalīties žurnālistikas studenti un jaunie žurnālisti, kā arī arābu valodas studenti un citi interesenti, kuri vēlas uzzināt par arābu valstu reprezentāciju Latvijas medijos un kultūras sakaru veidošanu, kā arī gūt iedvesmu un idejas pašiem rakstīt par arābu valstīm. Lūgums par savu ierašanos paziņot iepriekš uz epastu info@fejs.lv