Piesakies Baltijas jauniešu žurnālistikas vasaras skolai

16:04 FEJS 0 RAKSTA


Starptautiskā debašu izglītības asociācija (IDEA) un Sorosa fonds - Latvija (SFL) izsludinājuši pieteikšanos Baltijas jauniešu žurnālistikas vasaras skolai "Jaunā žurnālistika un debates 2012", kas no 13. līdz 26. augustam norisināsies Siguldā. Starptautiska mediju ekspertu un pasniedzēju komanda sniegs jauniešiem teorētiskas un praktiskas zināšanas par žurnālistiku, jo īpaši pievēršot uzmanību prasmēm darboties jaunajos medijos.


Vasaras skolas dalībniekiem būs iespējams attīstīt savas žurnālistikas prasmes, ņemot
vērā iespējas, kādas sniedz jauno mediju straujā attīstība un pārmaiņas, kā arī tradicionālo žurnālistikas formu transformācija. Vasaras skolas ietvaros jaunieši vietējo un citvalstu mediju ekspertu vadībā iegūs teorētiskas zināšanas par žurnālistikas, preses brīvības, mediju ētikas un citiem jautājumiem. Tāpat skolas dalībnieki apgūs debatēšanas un argumentācijas mākslas pamatus.

Nodarbībās, papildus teorētiskajām zināšanām, vienlīdz liela uzmanība tiks veltīta praktisko prasmju un iemaņu attīstīšanai – blogu rakstīšanai, video veidošanai un citām izpausmēm digitālajā vidē.

Pieteikšanās vasaras skolai notiek līdz 1. jūlijam, un tajā aicināti piedalīties jaunieši no Latvijas, Lietuvas vai Igaunijas, vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Vasaras skolas darba valoda ir angļu valoda. Izmaksas, kas saistītas ar uzturēšanos skolā, sedz organizatori.

Jaunajiem žurnālistiem paredzētas vasaras skolas IDEA sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondiem rīko jau kopš 2010.gada, tās notikušas daudzos pasaules reģionos. 2010.gadā notika pirmā vasaras skola jaunajiem Latvijas žurnālistiem.