Studenti spēlē simulē medija radīšanas procesu

19:06 FEJS 0 RAKSTA

„Lai gan sākotnēji šaubījos par to, cik interesanta vai aizraujoša būs šī spēle, šaubas tika kliedētas jau pēc pirmajām minūtēm,” pēc simulācijas spēles „Mediju ekonomika”, kas norisinājās 10.decembrī LU SZF telpās, uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes žurnālistikas programmas studente Rita Lazda. Spēli organizēja jauno žurnālistu biedrība FEJS Latvija sadarbība ar Sorosa Fonds Latvija,kā arī partneriem - LU Sociālo zinātņu fakultātes Studentu pašpārvaldi, Rīgas Stradiņa universitāti un Vidzemes augstskolu.


Diena sākās ar žurnāla „Ir” galvenās redaktores Nellijas Ločmeles un LU Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja Rolanda Tjarves lekcijām. Tām sekoja pati spēle, kurā dalībniekiem tika dota iespēja vadīt kādu preses idevumu, pelnīt auditorijas punktus un iegūt peļņu, sadarbojoties ar reklāmas un ziņu aģentūrām. Galvenais uzdevums bija radīt jauniešos izpratni par to, kā top un darbojas drukātais medijs, kā piesaistīt auditoriju un gūt peļņu.

Kā uzsver Vidzemes Augstskolas studente Lana: „Simulācijas spēles ir ļoti noderīgas un tās pat vajadzētu iekļaut kā kursus žurnālistikas programmās, jo šādas aktivitātes var lieliski sagatavot gan pirmajai praksei, gan arī veicināt iekļaušanos darba tirgū.” Savukārt, Laura Abramoviča papildina, ka ļoti interesants licies spēles process - tvīti, ziņu aģentūra, preses konferences, reklāmas pirkšana, tāpēc nemirkli nesot bijis garlaicīgi un vadītāji nav pieļāvuši atslābumu ne uz brīdi.

Spēles gaitu un sasniegtos rezultātus vērtēja kompetenta žūrija – Indulis Bērziņš, Pilseta24.lv galvenais redaktors, un Marta Rībele, ziņu aģentūras LETA produktu attīstības vadītāja.

Viena no dalībniecēm Inese Pučeka atklāj: „Ļoti vērtīga šķita Nellijas Ločmeles lekcija – tiešām lika aizdomāties par to, ka viss nav tāds kā izskatās un dzīvē notiek citādi.” Spēles dalībnieki novērtēja pozitīvi spēles profesionālitāti, kompetentos žūrijas padomus kā rīkoties konkrētā situācija un lielisko iespēju iepazīties ar citiem augstkolu studentiem.

Pasākumā iesaistījās Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Vidzemes Augstskolas komunikācijas programmu studenti. Iesaistījās arī interesenti no citām augstskolām un studiju programmām, piemēram, fizikas un vēstures studenti. 

FEJS Latvija izsaka lielu pateicību visiem sadarbības partneriem, žūrijas locekļiem un, protams, erudītajiem studentiem. Uz tikšanos turpmākajās FEJS Latvija organizētajās aktivitātēs! Jūsu FEJS Latvija komanda.