Jānis Geste: LTV1 žurnālistam ir iespēja darboties brīvi

00:04 FEJS 0 RAKSTA


 Sabīne Leingarde, Kristīne Geida


LTV1 ir piemērota vieta, kur jaunajiem žurnālistiem izpausties” De facto žurnālists Jānis Geste uzsvēra FEJS Latvija rīkotajā diskusijā, kuru 8. novembrī vadīja kopā ar Dienas žurnālisti Anitu Āboliņu. Tās laikā kopā ar vairāku augstskolu studentiem un topošajiem mediju darbiniekiem tika apspriestas pētnieciskās žurnālistikas aktualitātes Latvijā.Par spīti tam, ka Jānim Gestem par „Rīdzenes” sarunu materiālu izmantošanu raidījumā „De Facto” draud kriminālprocess, viņš uzsvēra, ka žurnālista profesija nezaudēs savu aktualitāti un katram būs iespēja izsisties no „lauvu bedrītes”. Anita Āboliņa apgalvoja, ka pētnieciskajā žurnālistikā ļoti svarīga loma ir pieredzei un žurnālista „biezajai ādai”. Žurnāliste atklāja, ka bieži vien nākas saņemt zvanus no izmisušiem cilvēkiem, kuri domā, ka žurnālists ir spējīgs atrisināt visas pasaules problēmas.

Uz jautājumu par palikšanas iemesliem Latvijas televīzijā Geste atbildēja: „LTV1 žurnālistam ir iespēja darboties brīvi. Astoņu gadu laikā man neviens nav aizliedzis demonstrēt kādu sižetu. Es pats sev esmu priekšnieks. LTV1 ir piemērota vieta, kur jaunajiem žurnālistiem izpausties.” Geste atklāja, ka šobrīd pret viņu ir izvirzīti 3 kriminālprocesi un advokāts viņa mājās ir biežs viesis.

Diskusijā aktīvi iesaistītījās Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes un Vidzemes Augstskolas žurnālistikas studenti un citi interesenti. Savukārt Gestes tvitera konts vēlāk vēstīja: „Šovakar biju lieliskā diskusija ar jaunajiem žurnālistiem! Iespaids ļoti pozitīvs un daudzsološs!:)”