Nellija Ločmele runās par jauno žurnālistu profesionalitāti

15:05 Unknown 0 RAKSTA
(Image: (cc) zandwacht/ Flickr)
13. oktobrī Forum for European Journalism Students (FEJS Latvija) aicina topošos mediju darbiniekus tikties, lai brīvā atmosfērā runātu par darba perspektīvām Latvijas medijos. Tās laikā žurnāla „Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele sniegs savu skatījumu par to, kādas profesionālās prasmes nepieciešamas mūsdienu žurnālistam un to, cik ļoti jaunie profesionāļi tām atbilst. 

Tikšanās notiks ceturtdien, 13. oktobrī plkst. 18.00 Vecrīgas bārā „Spotkafe”, Jauniela 19/1. Uz to aicināti žurnālistikas studenti no Latvijas Universitātes, Vidzemes Augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes, kā arī žurnālisti, kas uzsākuši profesionālās darba gaitas. Tikšanās mērķis ir radīt brīvu vidi sarunām par pašreizējo jauno žurnālistu situāciju, problēmām un iespējamajiem risinājumiem. Vēlams iepriekš pietiekties pa epastu info@fejs.lv .

Viena no lielākajām problēmā ir jauno žurnālistu pārprodukcija. Pagājušajā gadā trijās galvenajās žurnālistikas studiju programmās uzņēma vairāk nekā 200 studentu, bet mediji tirgus ik gadu paņem darbā vidēji 20 jaunos kadrus. Pērējiem ir iespējas darboties sabiedrisko attiecību jomā, kura aizvien vairāk ietekmē žurnālista darba ikdienu.

Tie jaunie žurnālisti, kas tomēr atrod darbu kādā no Latvijas medijiem, ātri pielāgojas redakcijas noteikumiem un pārņem kolēģu praksi, piemēram, ziņot, izmantojot ziņu aģentūru un oficiālu avotu informāciju. Tādā veidā tiek turpināta vecā žurnālistikas prakse, kas nerisina bieži cilāto problēmu par mūsdienu žurnālistikas kvalitāti.

Tajā pašā laikā mediju redaktori kritizē augstskolu absolventus par viņu nesagatavotību reālam žurnālista darbam, kas ir akmentiņš augstskolu lauciņā.

Šīs ir tikai dažas tendences, kas vērojamas jau tagad, tāpēc šī tikšanās ir pirmais solis jauno žurnālistu profesionālās kopienas veidošanā un esošo problēmu risināšanā.

FEJS Latvija priekšsēdētājas vietniece
Nika Aleksejeva