Kā orientēties pasaules blogosfērā: tikšanās ar „Global Voices” vadītāju Ivanu Sigalu

23:02 FEJS 0 RAKSTA

Trešdien, 5. oktobrī, notiks tikšanās ar pilsoniskās žurnālistikas globālās interneta vietnes „Global Voices” vadītāju Ivanu Sigalu (Ivan Sigal). „Global Voices” ir starptautiska bezpeļņas blogu un ziņojumu platforma, kurā vairāk nekā 500 blogeri un tulki no visas pasaules publicē informāciju par notikumiem dažādās valstīs, pievēršot uzmanību notikumiem, ko tradicionālie mediji bieži vien nepublicē.
Tikšanās laikā mediju pārstāvji, nevalstiskā sektora eksperti, sociālo mediju eksperti un valsts pārvaldes pārstāvji ir aicināti diskutēt par pilsonisko žurnālistiku, sociālo mediju lomu demokrātijas stiprināšanā, iedzīvotāju līdzdalībā, domāšanas brīvībā un informācijas pieejamībā.

Starptautiskās platformas pārstāvji norāda, ka pasaulē katru dienu tiek publicēti miljoniem blogu ierakstu, podkāstu, fotogrāfiju un video – to visu ir grūti aptvert, arī saprast, kurām publikācijām var uzticēties. „Global Voices” brīvprātīgie un redaktori pārzina blogosfēru, un piedāvā unikālu un pārbaudītu informāciju. Informācija tiek tulkota vairāk nekā 30 valodās. Portāla interneta adrese:http://globalvoicesonline.org/.

Ivans Sigals ir portāla vadītājs. Iepriekš vairāk nekā 10 gadus I.Sigals strādājis bijušās Padomju Savienības valstīs un Āzijā, sniedzot atbalstu un izglītojot žurnālistus, kā arī strādājot pie mediju attīstības projektiem. Strādājis „Internews Network” kā Āzijas, Centrālās Āzijas un Afganistānas reģionālais direktors. Atbalstījis vairāk nekā 30 afgāņu radio staciju izveidi, palīdzot veidot neatkarīgu Afganistānas radio staciju tīklu. Piedalījies projektu īstenošanā, kas nodrošināja informācijas apriti Dienvidāzijā,  Pakistānā zemestrīcē cietušajiem, organizējis  tiesību un pilsoniskās sabiedrības ziņošanas programmu Ķīnas žurnālistiem un citus projektus. Ir fotogrāfs, strādājis un apceļojis vairāk nekā 60 valstis. Runā angļu, krievu un vācu valodās.

Interesenti ir aicināti piedalīties tikšanās ar I.Sigalu trešdien, 5.oktobrī, plkst. 18.00 kafijas istabā “Kafka”, Vecrīgā, Vaļņu ielā 26, iepriekš piesakot dalību uz e-pastu prese@sfl.lv.

Latvijā I.Sigals ieradīsies, lai piedalītos starptautiskajā Centrālās un Austrumeiropas donoru forumā „2011 Grantmakers East Forum” – atklāšanas sesijā “Informācijas pieejamība, neatkarīgi mediji un domāšanas brīvība”.

Konference „2011 Grantmakers East Forum” Rīgā notiks 4. – 6. oktobrī, un tajā tiksies vairāk kā 150 dažādu Austrumeiropas fondu pārstāvji. Forumā piedalīsies gan Latvijas, gan ārvalstu eksperti, kas diskutēs par informācijas pieejamību, mediju neatkarību un domāšanas brīvību, par to, kā demokrātiskās sabiedrībās izvairīties no korupcijas, par Eiropas nākotni un kādas iespējas sniedz digitālais laikmets. Vairāk par pasākumu var uzzināt tā mājaslapā http://www.gef.efc.be/.

Forumu atbalsta Sorosa fonds - Latvija.

Informāciju sagatavoja:
Sorosa fonds – Latvija
E-pasts: prese@sfl.lv
Tālr.: 26300702