Piesakies Delnas pētnieciskās žurnālistikas skolai līdz 23. septembrim!

12:38 FEJS 0 RAKSTA

Kas tas ir?
“Pētnieciskā žurnālistika. Prakse. Politika.” ir Delnas rīkotas apmācības un praktikums topošajiem pētniekiem un žurnālistiem. Programmas ietvaros notiek nodarbības, kuras vada pieredzējuši žurnālisti, kā arī studentiem patstāvīgi jāveic praktiskie darbi par dažādām ar politiku saistītām tēmām. 

Kādēļ šāda programma?
Delnas mērķis, veidojot šo programmu, ir veicināt studentu, īpaši topošo žurnālistu interesi par politiku, tās analīzi, pētniecību un sabiedrības informēšanu. Programmu organizē biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”, veidojot 11.Saeimas deputātu uzraudzības portāluwww.deputatiuzdelnas.lv

Programmā:
Programmā ietilpst 10 nodarbības (2-3 reizes mēnesī darbdienu vakaros oktobris-decembra sākums) + praktiskie pētnieciskie darbi, tajā skaitā, divas praktiskās nodarbības visas dienas garumā. Programmas ietvaros notiks nodarbības ar pieredzējušu žurnālistu piedalīšanos. Plānotās tēmas: korupcija un pretkorupcijas darbs Latvijā, pētnieciskās žurnālistikas ABC, žurnālistikas avotu atlase, intervēšanas prasmes, darbs ar datu bāzēm un 11. Saeimas deputātu darba analīze. 
Programmas ietvaros dalībnieki izstrādās pētnieciskus grupu darbus, kas tiks publicēti gan Delnas veidotajā 11.Saeimas darba uzraudzības portālāwww.deputatiuzdelnas.lv, gan, iespējams, arī kādā no plašāk zināmiem medijiem.

Ieguvumi:
Programmas absolventi iegūs padziļinātas zināšanas pētnieciskajā žurnālistikā, īpaši no praktiskās puses, iespēju publicēt savu pētniecisko darbu, programmas ietvaros varēs iegūt vērtīgus kontaktus, un iespēju piedalīties praktiskā sabiedrības uzraudzības projektā www.deputatiuzdelnas.lv.
 

Pieteikšanās:
Delna aicina pieteikties programmas dalībniekus, kuri vēlas izmēģināt savus spēkus žurnālistikā, pētnieciskajā žurnālistikā par politikas tēmām. Aicinām pieteikties žurnālistikas un politoloģijas studentus (2.kurss un augstāk) un absolventus, kā arī citu programmu studentus, kuri savu nākotni apsver saistīt ar žurnālistiku. Programmā tiks uzņemti 10 - 12 motivētākie studenti. 

CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu arita.viksna@delna.lv. Pieteikumus gaidīsim līdz 2011.gada 23. septembrim (ieskaitot). Programmā aicināsim piedalīties motivētākos jauniešus.

Dalība programmā ir par brīvu. Projekts tiek īstenots ar Sorosa fonda - Latvija atbalstu.
Papildu informāciju var iegūt rakstot uz e-pastu arita.viksna@delna.lv vai arī zvanot uz Delnas biroju 67285585.