Iespēja pieteikties seminārā par datoranalītisko žurnālistiku (data based journalism) līdz 9. septembrim

00:18 FEJS 0 RAKSTA

Latvijā līdz šim datoranalītiskā žurnālistika, angliski dēvēta par „data based journalism” vai „computer assisted reporting” (CAR), nav tikusi plaši pielietota. Taču, ņemot vērā aizvien pieaugošo CAR lomu citos pasaules medijos, ir būtiski veicināt šo prasmju apgūšanu arī Latvijā.

„Žurnālistikas nākotne ir spēja analizēt milzīgus datu apjomus,” uzskata par globālā tīmekļa tēvu dēvētais Tims Berners Lī. Tradicionāli pētniecisko žurnālisti varējuši atklāt korupciju, nelikumības un citu pārkāpumus, pateicoties informācijas avotiem. Taču pēdējo gadu laikā prestižas pētnieciskās žurnālistikas balvas aizvien biežāk iegūst stāsti, kas radušies, žurnālistiem apstrādājot un analizējot milzīgus publiski pieejamus datu apjomus. Datoranalītiskās žurnālistikas pamatā ir tādu visiem ierastu rīku kā Microsoft Excel vai Access izmantošana, lai analizētu datus, kas žurnālistiem pieejami internetā, vai ir pieprasīti valsts institūcijām.

Sadarbojoties Latvijas Universitātei, Lielbritānijas vēstniecībai Latvijā, Sorosa fondam – Latvija un Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centram, 26. un 27.septembrī tiks rīkots seminārs – darbnīca „Datoranalītiskā žurnālistika”. Tos vadīs britu žurnālists Džeimss Bols un Londonas Pētnieciskās žurnālistikas centra pārstāve Minala Patela. Džeimss Bols, kurš specializējies datoranalītiskajā žurnālistikā, šobrīd strādā laikrakstā The Guardian. Viņš bijis Wikileaks un Bureau of Investigative journalism darbinieks. Savukārt Londonas Pētnieciskās žurnālistikas centrs (http://www.tcij.org) ir viena no vadošajām organizācijām Lielbritānijā un Eiropā CAR apmācību jomā. Tāpat lielu žurnālistu uzmanību piesaista centra rīkotie semināri un darbnīcas, kurās tiek apgūtas un analizētas jaunākās tendences pētnieciskās žurnālistikas laukā.

26.septembrī paredzētas nodarbības žurnālistikas studentiem, savukārt 27.septembrī paredzētas nodarbības profesionāliem žurnālistiem. Semināri ir bezmaksas.

Dalība semināros jāpiesaka līdz 9.septembrim. Vietu skaits ir ierobežots.
Pieteikšanās un sīkāka informācija: gunta.sloga@sfl.lv