Līdz 10. novembrim iespēja piedalīties ES Žurnālistu konkursā “Kopā pret diskrimināciju!”

04:00 FEJS 0 RAKSTA


Līdz 10. novembrim iespēja piedalīties žurnālistu konkursā „Kopā pret diskrimināciju”. Šis ir vienīgais drukāto un tiešsaistes plašsaziņas līdzekļu žurnālistiem paredzētais žurnālistikas konkurss, kas pievēršas diskriminācijas un dažādības problēmām Eiropas Savienībā. ES konkursa uzvarētājs un divi nākamie labākie autori saņems kuponus EUR 5000, EUR 3500 un EUR 2500 vērtībā.

Konkursa rakstiem ir jābūt publicētiem drukātā vai tiešsaistes Eiropas Savienības plašsaziņas līdzeklī no 2010. gada 18. septembra līdz 2011. gada 10. novembrim. Visi darbi arī jāiesniedz tiešsaistē ES Žurnālistu balvas 2011 tīmekļa vietnē.
Konkurss noslēgsies 2011. gada 10. novembrī plkst. 12.00 (pēc Centrāleiropas laika).

2010. gada konkursā uzvarēja Janete Bjorkvista (Jeanette Björkqvist) no Somijas ar rakstu “Negribētie ļaudis” (“The Unwanted People” — publicēts avīzē “Hufvudstadsbladet”), kurā apskatīta Austrumeiropas romu pieredze Somijā. Otro vietu ieguva Edīte Mainhārte (Edith Meinhart) no Austrijas par rakstu “Mūsu intelekta izniekošana” (“Failing our intellect”). Tas tika publicēts nedēļas biznesa žurnālā “Profil”. Rakstā tiek apskatīta kvalificētu imigrantu pieredze Austrijā, atainojot gan cilvēcisko aspektu, kas raksturīgs šai talantu izniekošanai, kuras iemesls ir diskriminējošā attieksme, gan resursu šķērdēšanas ekonomisko pusi. Rasa Navickaite (Rasa Navickaitė) no Lietuvas ieguva trešo vietu par rakstu “Citādi, bet laimīgi” (“Different, but Happy” — publicēts mēneša žurnālā “Homo Mag”), kurā aprakstīta ģimenes veidojošo viendzimuma pāru pieredze Lietuvā.

Plašāka informācija
ES Žurnālistu balvas “Kopā pret diskrimināciju” tīmekļa vietne:
http://journalistaward.stop-discrimination.info/?lang=en

ES kampaņas “Par dažādību. Pret diskrimināciju.” tīmekļa vietne:
http://ec.europa.eu/justice/fdad/cms/stopdiscrimination?langid=lv